شبکه بین المللی العالم در فوریه 2003 میلادی همزمان با نیروهای آمریکایی و انگلیسی به کشور عراق فعالیت خبری خود را به زبان عربی با شعار سرعت، صحت و دقت با اهداف ذیل آغاز نمود:
اطلاع رسانی سریع و شفاف از رویدادها و تحولات ی جهان و منطقه
 بررسی ریشه های تاریخی مشکلات مسلمین و راههای برون رفت از آن
 گسترش روح همدلی نسبت به هویت فرهنگی واحد، آرمانها و مصالح مشترک مردم منطقه
اتخاذ ت رسانه ای فعال در برابر جریانات یکسویه امپریالیزم خبری غرب
 جریان تهیه و پخش خبر در شبکه العالم بر اساس سیستمهای خبری روز دنیا بنا گردیده است مهمترین شاخصه آن بازده بالای حجم تولید و پردازش خبری در مقایسه با حجم امکانات و نیروی انسانی می باشد.
بکارگیری تجهیزات مدرن سخت افزاری و نرم افزاری ، فرایند خبر رسانی را در تمام مراحل تهیه، تولید، پردازش، ویرایش و در نهایت پخش از طریق سیستمهای رایانه ای و بدون استفاده از نوار و کاغذ ممکن ساخته است.
 برخورداری از یک اتاق خبر(News Room) پیشرفته و دیجیتال ،50 خبرنگار در بیش از 40 نقطه جهان ، 4 دفتر رسمی ( تهران، بیروت، بغداد و دمشق) و چند دفتر غیر رسمی فرآیند تهیه، ترجمه، پردازش، ویرایش و در نهایت پخش اخبار سراسر جهان را در کوتاه ترین زمان برای این شبکه امکان پذیر ساخته است.
 این شبکه روزانه در 44 بخش کوتاه و مشروح خبری همراه با تحلیل و گزارش، رویدادهای مهم بین المللی را در اسرع وقت به اطلاع بینند گان خود می رساند.
هر چند همه مسائل تاثیرگذار جهان اسلام مورد اهتمام بخشهای خبری و برنامه های تحلیلی این شبکه می باشد لکن برخی از آنها به دلیل اهمیت سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است از جمله موضوعات مرتبط با : عراق ، فلسطین ، لبنان ، آفریقا و جمهوری اسلامی ایران
 وب سایت
سایت شبکه العالم با هدف تقویت اطلاع رسانی، توسعه حوزه نفوذ و دسترسی هر چه بیشتر مخاطبان عرب و غیر عرب در آبان ماه سال 82 شمسی تاسیس و راه اندازی گردید.
این وب سایت امکان دسترسی به آخرین و مهتمرین رویدادهای خبری دنیا را به زبان های فارسی و عربی برای مخاطبان امکان پذیر ساخته و کاربران می توانند با مراجعه به سایت، برنامه های شبکه و آخرین بخشهای خبری را مشاهده نمایند.
در بخش گزیده برنامه های العالم ، متن مهمترین مصاحبه ها و برنامه های تولیدی آن حداکثر تا 24 ساعت پس از نخستین پخش، به زبان عربی و فارسی پیاده سازی و روی سایت قرارمی گیرد.
 این سایت به کاربران خود سرویس های خبر، گزارش تحلیلی، اطلاعات ی، تاریخی و جغرافیایی ارایه می نماید.
گزارشهای سایت العالم هم اکنون به عنوان یک منبع خبری و گزارشی از سوی مطبوعات و بسیاری از سایت ها و رومه های خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. پیامهای بازرگانی شبکه بین المللی العالم که با پخش 24 ساعت برنامه در شبانه روز، کلیه مناطق آسیا، اروپا، آفریقا و بویژه منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را تحت پوشش قرار می دهد ، در راستای معرفی جاذبه های گردشگری و توانمندیهای اقتصادی و فرهنگی زمینه پخش آگهی های تجاری و تیزرهای تبلیغاتی را فراهم نموده است.


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: خبری ,شبکه ,سایت ,العالم ,برنامه ,جهان ,پذیر ساخته ,بخشهای خبری ,امکان پذیر ,پردازش، ویرایش ,زبان عربی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فضایی دلنشبن برای با هم بودن FireWolf بیداری اسلامی شفابخش طب محبوب دلم منتظر آشنا معین‌نامک پایگاه تخصصی روشنایی اسکای رپ | SKY RAP آپشن خودرو | دنیای آپشن